Ukupno: 319476

HODOČAŠĆE DJELATNIKA KATOLIČKE OSNOVNE ŠKOLE NA KORČULU
Autor: Martina Kolovrat, 29. 5. 2016.

U Godini jubileja 800. obljetnice osnutka dominikanskog reda, djelatnici Katoličke osnovne škole iz Šibenika hodočastili su 27.-28. svibnja na Korčulu sestrama dominikankama u njihovu Kuću maticu.

Riječ dobrodošlice uputila je priora s. Blaženka Rudić. O povijesti Kongregacije čiji korijeni sežu iz Šibenika, hodočasnike je upoznala vrhovna glavarica časna majka s. Katarina Maglica. Apostolat Kongregacije i djelatnosti sestara u Korčuli predstavila je s. Jakica Vuco, djelatnica Škole.

Tijekom hodočašća djelatnici su, uz molitvene sadržaje, uz stručno vodstvo posjetili i znamenitosti grada Korčule: katedralu sv. Marka, Opatsku riznicu sv. Marka, kuću Marka Pola i crkvu sv. Nikole.

Boravak na Korčuli bio je prilika i za hodočašće u svetište bl. Marije Propetog Petković u Blato. Sestre Kćeri Milosrđa približile su hodočasnicima  život i djelovanje blaženice te današnje djelatnosti sestara.

Hodočasnici su upoznali i dio gospodarskih djelatnosti južne Dalmacije. Obišli su poznate vinograde Dingač, vinariju Korta Katarina i solanu Ston. Zanimljivost solane je što od davnine devet kristalizacijskih bazena nose imena svetaca, a deseti nosi naziv Mundo. Iz tog bazena dijeljena je besplatno sol ljudima koji nisu imali financijske uvjete priuštiti je za svoje domaćinstvo.

U Godini milosrđa, primjeri blaženice, apostolat sestara obiju zajednica i pomaganje solane ljudima u potrebi su dodatni poticaji za ostvarenje konkretnih djela milosrđa na raznim područjima života.

s. Mandica Starčević