Ukupno: 319338

STRUČNI SKUP U KATOLIČKOJ OSNOVNOJ ŠKOLI
Autor: S. Mandica Starčević, 27. 8. 2016.

"Učenje bez razmišljanja je prazno, razmišljanje bez učenja je opasno." Lao Tse

Uoči početka nove školske godine u našoj školi održan je jednodnevni Županijski stručni skup za učitelje razredne nastave Šibensko-kninske županije. U organizaciji Agencije za odgoj imobrazovanje, podružnica Split i više savjetnice za razrednu nastavu Jadranke Domazet 26. kolovoza još se jednom napunila naša kongresna dvorana. Punim nazivom "Pedagoške kompetencije učitelja i etičko obrazovanje u osnovnim školama" te sadržajem i smislom, stručni skup je nadopunio znanja i vještine prisutnih učitelja.

Kako poticati učenike na razmišljanje, kako stvarati male istraživače, na koji način razvijati logičko i kritičko mišljenje kod djece samo su neka od saznanja koje su učitelji danas nadopunili. Zanimljivim predavanjima, iscrpnim podatcima, mnoštvom ideja i savjeta te primjerima dobre prakse dr.sc. Irena Mišurac, dr.sc. Snježana Dobrota, Ivana Križanac, dr.sc. Bruno Ćurko te Jadranka Domazet, viša savjetnica potrudili su se kod sudionika razviti njihove pedagoške  kompetencije. Vođenje procesa učenja, didaktička i metodička transformacija nastavnih sadržaja te oblikovanje poticajnog radnog , socijalnog i emocionalnog okruženja u školi komponente su od velike važnosti za razvoj jednog suvremenog učitelja, a time i suvremene škole čijem napretku kontinuirano i vjerno treba težiti.

Naša škola kao domaćin ponosna je biti dijelom ovakvih skupova.

Ines Baljkas Nakić, učiteljica