Ukupno: 319026

DAN NEOVISNOSTI
Autor: S. Mandica Starčević, 7. 10. 2016.

8. listopada slavimo 25. godišnjicu otkako je Hrvatski sabor 1991. proglasio Hrvatsku neovisnom i samostalnom državom. Ovaj veliki dan u Hrvatskoj se obilježava kao blagdan od 2001. godine.

Prigodan program povodom Dana neovisnosti u našoj školi upriličen je putem školskog razglasa.

Dostojanstveno smo poslušali državnu himnu, čitali i promišljali lijepe domoljubne pjesme te se informirali  o ovom velikom danu za našu malu državu.

Nadahnuti saslušanim, učenici su na karticama u boji naše državne zastave u jednoj rečenici napisali što je za njih domovina. Kartice smo izložili u hol škole, a sve lijepe misli učenika su na simboličan i originalan način satkale mozaičnu zastavu Republike Hrvatske.

Izdvojili smo nekoliko učeničkih misli:

Domovina je za mene dom. U njoj se osjećam sigurno. (Ana Marić, 4.b)

Za mene je domovina ljubav, zahvalnost i moj ljubljeni dom. (Edi Wolf Hasanović, 6.b)

Domovina mi je mati, ćaća i toplo utočište. (Dominik Gaćina, 6.b)

Moja domovina je zemlja u kojoj sam rođena, u kojoj živim sa svojom obitelji i prijateljima, koju svi slavimo. (Lucija Gojčeta, 8.a)

Domovina je veliki ponos. (Toni Crnogaća, 4.a)

Za mene je domovina moja kuća, dom, snaga i sloboda. (Bartul Dasović, 4.b)

Domovina je za mene moja majka koja me štiti, ohrabruje i miluje. (Brigita Cvitan, 4.b)

Moja domovina je mjesto gdje sam rođena i mjesto na koje sam ponosna. (Valentina Podrug, 8.a)

Za mene je moja domovina loza i vinograd, za mene je domovina svaki plod Jadranskog mora.( Matija Muić, 3.b)

Za mene je moja domovina zemlja iz koje nikad neću otići i koju volim. (Lea Vudrag, 5.a)

Domovina je velika obitelj svih Hrvata. (Nika Berović, 8.b)