« Ožujak 2024 »

POSJET INTERLIBERU I MUZEJU SUVREMENE UMJETNOSTI
Autor: Marina Klarić, 13. 11. 2016.

Tmuran i kišan dan nije mogao pokvariti dobro raspoloženje učenika Katoličke osnovne škole koji su 11. studenog 2016. krenuli u posjet Interliberu i Muzeju suvremene umjetnosti. U pratnji učiteljice Likovne kulture Milene Mikulandre i knjižničarke Marine Klarić šestero učenika koji pohađaju izvannastavne aktivnosti "Mali i veliki knjižničari" i "Likovna skupina" krenuli su prema Zagrebu kako bi na Interliberu kupili nove lektirne naslove, ali i posjetili stalni postav Muzeja suvremene umjetnosti.

Među mnogobrojnim izlagačima učenici su imali zadatak pronaći lektirne naslove koje njihova školska knjižnica posjeduje u jako malenom broju ili ih uopće ne posjeduje. Očarani velikim brojem ljudi i mnoštvom knjiga, ujedno se boreći s ograničenim vremenskim periodom boravka na Interliberu, učenici su uspješno obavili zadatak te su uspjeli pronaći nešto i za sebe i svoje prijatelje koji nažalost ovom velikom sajmu knjiga nisu mogli prisustvovati.

Među mnoštvom događanja koja su se organizirala, učenici su imali priliku upoznati Sanju Pilić i slikati se s njom, a sama školska knjižnica postala je bogatija s tri njene knjige s potpisom namijenjene čitanju u slobodno vrijeme.

Oduševljeni ostvarenom misijom, ali i nenadanim upoznavanjem ove poznate spisateljice učenici su krenuli prema Muzeju suvremene umjetnosti gdje su trebali pogledati stalni postav muzeja. Među mnogobrojnim radovima učenici su mogli vidjeti radove poznatih hrvatskih i stranih umjetnika među kojima im se najviše svidio rad Sanje Iveković Ženska kuća koji prikazuje mnoštvo ljudskih lica.

Boravak u Zagrebu bio je kratak međutim osnovna zadaća odlaska bila je obavljena: knjige su kupljene, muzej posjećen te su djeca, što je najvažnije, bila sretna i zadovoljna viđenim.