Ukupno: 319076

POSJET CRKVI SVETOG NIKOLE
Autor: S. Mandica Starčević, 6. 12. 2016.

Sveti Nikola, omiljeni dječji svetac, zaštitnik je djece, pomoraca, siromaha, putnika, ribara i zaručnika. Svi su ga voljeli, a tradicija darivanja djece na njegov blagdan 6. prosinca potječe iz mnogih lijepih priča o sv. Nikoli.

Naši prvaši su marljivo sa svojim učiteljicama izrađivali čizmice kako bi sv. Nikola mogao staviti darak za njih. Čizmice pune slatkiša bile su i više nego dovoljne za napuniti učionice veseljem.

Kako bi zahvalili svom zaštitniku, učenici prvih razreda su se u pratnji svojih učiteljica  uputili u grad posjetiti crkvicu svetog Nikole na sam svečev blagdan.

Dolaskom na šibensku rivu najprije su obišli brod Lučke kapetanije koji je namijenjen za spašavanje ljudi. Nakon toga su se uputili u crkvu sv. Nikole čija je unutrašnjost oduševila djecu.

Sudjelovali su na svetoj Misi koju je predvodio don Joso Pavić. Nakon mise je don Krešimir Mateša, katedralni župnik ispričao djeci mnogo zanimljivosti o životu svetog Nikole i o povijesti crkvice koja nosi ime tog sveca.

Na veliko oduševljenje djece, don Krešimir je svakom djetetu podijelio čokoladu. Slijedilo je vrijeme za dječju igru, a naravno i čokolade je trebalo kušati. U školu su se vratili veseli i zadovoljni.

Slaveći danas blagdan velikog zaštitnika važno je naglasiti kako od našeg sv. Nikole možemo naučiti kako se žive vjera i ljubav i kako se u životu treba boriti protiv nepravde i za ljubav prema bližnjemu.

Sveti Nikola, moli za nas!

Marija Gatara, učiteljica