Ukupno: 319012

SURADNIČKE AKTIVNOSTI
Autor: Martina Kolovrat, 6. 4. 2017.

Suradnja je vrlo važna u svakom aspektu našeg života pa tako i u obrazovanju. Više o suradničkim aktivnostima u eTwinningu upoznale su nas eTwinning ambasadorica Alenka Miljević i učiteljica Branka Pastuović, dana 5. travnja. Na seminaru je sudjelovalo 15-ak članova (odgojiteljice u vrtiću, učiteljice  razredne i predmetne nastave).

Prvi dio seminara održala je učiteljica Branka, koja je navela neke Web alate koje možemo koristiti u eTwinning projektu. Neki od njih su Padlet, Prezi, Genially, Skype, Vimeo, Google.doc, Mentimetar... Jako je važno da su učenici uz pomoć učitelja većim dijelom kreatori svih radova. Upravo nam je učiteljica Branka prezentirala radove koje su napravili njeni učenici.  Iz  njih je vidljivo kako dječja mašta nema granica.

Drugi dio seminara preuzela je eTwinning ambasadorica, koja je napomenula da u Suradničkim aktivnostima sudjeluje najmanje dva, a maksimalno 6 sudionika, da su te aktivnosti problemske i da potiču aktivno učenje, kreativnost te da su interdisciplinarne. Upravo na taj način pomoću različitih zadataka postiže se jedan zajednički cilj (proizvod).

Upoznavši nove alate, stekavši nova znanja i vidjevši različite primjere,  nadamo se primjeni u daljnjem radu na raznim eTwinning projektima. Ovim putem zahvaljujemo učiteljicama na zanimljivom predavanju.

Martina Kolovrat, učiteljica informatike