« Lipanj 2017 »

KRIŽNI PUT
Autor: Martina Kolovrat, 7. 4. 2017.

„Gospodine Isuse, na svojim ramenima nosimo bezbrojne nevidljive križeve života. Sada stojimo pred Tvojim križem. Želimo Te pratiti na Tvom bolnom i krvavom putu, promatrati Tvoje ponašanje u najmučnijim trenucima Tvoga života.“

Ispunjeni korizmenim duhom, 7. travnja 2017., posljednji petak prije proljetnih praznika, odabrali smo za molitvu ovogodišnjeg školskog Križnog puta. Održali smo ga u kongresnoj dvorani Škole. Odlučili smo ga „oživjeti“ te svojim mislima, riječima, ali i tijelima, bar nakratko postati sudionici Isusove muke koju je podnio za sve nas.

Učenici razredne nastave su poput pravih glumaca uprizorili 14 postaja križnog puta, dok su učenici predmetne nastave s vjeroučiteljicom s. Renatom Azinović čitali prigodne tekstove i molitve.

Gledatelji su bili oduševljeni izvornim kostimima malih glumaca, a atmosfera je tijekom uprizorenja bila zaista svečana i dostojanstvena.

Ovaj je križni put bio vrhunac korizmene pripreme za svetkovinu Uskrsa. Bili smo ju započeli svečanom Svetom Misom na Čistu srijedu, a nastavili izradom križa i bilježenjem tjednih odricanja učenika unutar svakog pojedinog razrednog odjeljenja. Svi su radovi izloženi u holu Škole. Sigurni smo da će mnogima biti poticaj ili dati ideju za pokoru Velikoga tjedna.

Učiteljice: Ivana Računica i Bjanka Klarendić