« Kolovoz 2017 »

DUHOVNO-REKREATIVNI SUSRET PETAŠA I ŠESTAŠA
Autor: Martina Kolovrat, 9. 4. 2017.

Sada već tradicionalni duhovno-rekreativni susret petaša i šestaša ove nastavne godine održan je 8. travnja u prostoru naše škole. Datum susreta izabran je s razlogom. Tih se dana prisjećamo najvećeg prijatelja mladih, svetog Ivana Pavla II., koji je bio i tema susreta.

Program su osmislili učitelji s. Renata Azinović, s. Jakica Vuco, Martina Kolovrat, Ive Labor i Ivana Milišić.

Učenici su  na početku bili podijeljeni u četiri skupine pod imenima Wadowice, Nowa Huta, Kultura života i Lolek, koja su povezana s likom i djelima omiljenog Pape. Nakon toga uslijedile su molitva te igra "Tajne". Učenicima je na slikovit i zanimljiv način predstavljen život Pape od rođenja do smrti. Koliko ih je dirnuo njegov život, bilo je vidljivo na njihovim licima.

Nakon toga, započelo je sportsko natjecanje i natjecanje u znanju na temu "Ivan Pavao II. - prijatelj mladih". Pobjednik u sportskom dijelu natjecanja bila je skupina Kultura života, a u kvizu znanja  skupina Wadowice.

Susret smo završili Svetom misom koju je predvodio don Roko Glasnović.

Kući smo otišli sretni i zadovoljni, bogatiji za još jedno iskustvo. Prijateljstva su, nadamo se, ojačana,  a duh okrijepljen i ojačan.

učiteljica Ivana Milišić