« Kolovoz 2017 »

"OD IGRE S ODBAČENIM PREDMETIMA DO IZLOŽBE"
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 12. 5. 2017.

Učenici prvih razreda rado su prihvatili poziv tvrtke Bikarac d.o.o. kako bi usvojili nova znanja o zaštiti okoliša i o odgovornom gospodarenju otpadom. Direktor tvrtke g. Robert Podrug i sudionici u projektu "Usluge vidljivosti i informativno-edukativnih aktivnosti za potrebe provedbe projekta uspostave cjelovitog i održivog sustava gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije" posjetili su učenike 11. svibnja 2017. kako bi učenicima održali edukativnu radionicu "Od igre s odbačenim predmetima do izložbe".

Cilj radionice bio je na zabavan način učenicima približiti ideju o zaštiti i čuvanju okoliša, razvijati njihovu svijest o različitim vrstama otpada te na koji način ih djeca mogu ponovo i korisno upotrijebiti. Nakon uvodne prezentacije dr.sc. Sanje Kalambura, stručnjakinje za gospodarenje otpadom, o važnosti zaštite okoliša, učenici su od vlastitih otpadnih materijala kreirali slike čiji se dijelovi mogu reciklirati ili kompostirati.

Veseli, umjetnički i maštoviti radovi izloženi su u prostorima Škole. Ponosni na svoje likovno stvaralaštvo, učenici su zaključili da je i mali, vlastiti doprinos važan kako bi zaštitili prirodu, životinje i ljude. Zavidnim znanjem i kreativnim, stvaralačkim izrazom cilj radionice je, u potpunosti, ostvaren.

Marija Gatara i Željka Ćaleta-Car,  učiteljice