« Kolovoz 2018 »

DUHOVNA OBNOVA NA PRVIĆU
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 4. 9. 2017.

Užurbane pripreme za početak  nastavne godine, ispunjene seminarima i predavanjima pomogli su djelatnicima naše škole u  stručnim usavršavanjima. A posljednjeg dana uoči početka  nastavne godine, 1. rujna svi su se djelatnici otisnuli kako bi zaveslali na pučinu i sudjelovali na otoku Prviću na duhovnoj obnovi koju je predvodio don Krešimir Mateša.

Župni kompleks u Prvić Luci prostor je u kojem se, odvojeni od redovitih zadaća i ritma svakodnevnog života, možemo povući u osamu i napraviti malu reviziju svojeg duhovnog života te napuniti baterije za aktivno djelovanje. Hvala našem don Boži Škemberu koji nam to omogućuje!

U uvodnom razmatranju don Krešimir je istaknuo važnost Isusova poziva učenicima, a time i svima nama te ukazao na potrebu svakodnevne molitve. Naša molitva ne mora uvijek biti u zahtjevima i traženjima pojedinog uslišanja naše potrebe već i zahvala i  klanjanje. Molitva bez osobne koristi, u sebedarju je naš poklon Gospodinu. Tijekom homilije u sv. misi približio je lomeći riječ Božju današnjeg evanđelja ulogu i simboliku deset djevica u očekivanju Zaručnika (Mt 25,1-13).  Budnost mudrih djevica i njihova spremnost očekivanja zaručnika slika je nas i naše budnosti u vjerničkom životu kao i odgojnom u radu s povjerenim nam učenicima.

Drugi dio susreta započeo je promišljanjem o pripadnosti svakog pojedinca Crkvi, zajednici vjernika. U nastavku je don Krešimir odgovarao na aktualna pitanja iz područja kanonskog prava s kojima se djelatnici susreću na profesionalnoj ili osobnoj razini. Euharistijskim klanjanjem i promišljanjem nad meditativnim tekstovima i pjesmama te molitvom Večernje časoslova naliveno je ulje u naše svjetiljke kako bismo spremni ušli u  nastavni dio nove školske godine.

Kako ulazimo u 10. obljetnicu djelovanja škole,  djelatnici su spremno prihvatili inicijativu i uključili se u molitvu Žive krunice tijekom ove godine. U molitvene nakane uključeni su učenici, roditelji, djelatnici škole te njihove obitelji. U zajedništvu i molitvenom ozračju Božji blagoslov pratio nas i ove godine.

s.  Mandica Starčević, ravnateljica