« Ožujak 2024 »

DAN KRAVATE
Autor: Martina Kolovrat, 19. 10. 2017.

Katolička osnovna škola se još jednom uključila u jedan od zanimljivih projekata. Ovog puta obilježili smo Dan kravate 18. listopada 2017.godine. Kao nacionalni simbol Republike Hrvatske, kravata se ističe po svojoj jedinstvenosti, a opet raznolikosti. Ona je simbol časti i elegancije, a to potvrđuje i poduži poipis slavnih ličnosti koji su je kroz povijest nosili na razne načine. Danas je ona dio svakodnevnog odijevanja diljem svijeta mnogih ljudi.

U našoj školi, Dan kravate obilježen je na tri razine. Oni najmanji, učenici razredne nastave, iskazali su svoje diznajnersko umijeće i oslikavali kravate. Među njima je izabrano osam „najkravata“ ali jedna se posebno istakla. Nju je osmislila Gabrijela  Mamužić, učenica 4.b razreda oslikavši kravatu sitnim detaljima u crvenobijeloj kombinaciji.                                                                                                            Iduća razina ostvarena je djelovanjem učenika predmetne nastave. Vrijedno su proučavali vezanje čvora kravate i oni najvještiji potom pristupili natjecanju. Smisao igre je bio u jednoj minuti zavezati što više kravata. Dramatična glazba i veliki sat koji odbrojava sekunde učinili su natjecanje  još napetijim. U ovoj dinamičnoj igri pobjedu je odnijela učenica 8.b razreda Matilda Klanjčić. Ovaj dan kravate u našoj školi završen je poslijednjom etapom, natjecanjem među  djelatnicima. Uz ista pravila igre, kongresnom dvoranom odjekivalo je navijanje i smijeh, a na licima svih prisutnih dala se iščitati nezaboravna zabava. Učiteljice, profesorice, računovođa, domar i pedagoginja odmjerili su svoje snage, a postupkom eliminacije, do samog vrha, popela se naša učiteljica Hrvatskog jezika Marita Županović.
Svi pobjednici osvojili su i nagradu, a mi im još jednom od srca čestitamo!

Ines Baljkas Nakić i Julija Crnogaća, učiteljice 4.a