Ukupno: 319071

POSJET 2.A RAIFFEISEN BANCI
Autor: S. Mandica Starčević, 31. 10. 2017.

Važnost štednje za razvoj čovječanstva i važnost borbe protiv svakog oblika rasipništva naglašava se svake godine posljednjeg dana mjeseca listopada - na Međunarodni dan štednje.

Štednja je jedan od temelja rasta i razvoja svakog društva. S ciljem financijske edukacije, mama Irena Galić 31. listopada ugostila je učenike 2.a razreda na svom radnom mjestu, Raiffeisen banci kako bi im približila važnost štednje te kako postati financijski odgovorne osobe.

Učenike je na blizak i zanimljiv način educirala o najvećoj i najmanjoj novčanici te kovanici hrvatske kune kao i poslovima osobnog bankara. Brojač novca, koji bankari svakodnevno koriste u radu, oduševio je radoznale učenike kao i nazivi različitih valuta s kojima ih je mama Irena upoznala. Učenici su podijelili i svoja iskustva sa štednjom i bankama, a rado su i odgovarala na pitanja o logu i boji koja prevladava u Raiffesen banci.

Zaključili su da mogu štedjeti novac, papir, vodu i struju, dok nikako ne smiju zaboraviti ne štedjeti sreću, ljubav, osmijeh, znanje i lijepu riječ.

Djelatnici Raiffeisen banke učenike su darovali prigodnim poklonima koji će njihovu buduću štednju učiniti zabavnom.

Zahvaljujemo mami Ireni na gostoprimstvu te se nadamo da je, uz njezinu pomoć, prvi korak napraljen!

Jer, kako odgovorno raspolagati novcem i kako štedjeti najvažnije su stvari koje možemo naučiti djecu, a koje će im koristiti cijeli život.

Željka Ćaleta Car, učiteljica 2.a