Ukupno: 319076

UNICEFOVA INICIJATIVA #KIDSTAKEOVER - MEĐUNARODNI DAN DJETETA
Autor: S. Mandica Starčević, 20. 11. 2017.

U ponedjeljak, 20. 11. 2017. godine predstavnici učenika četvrtih razreda (4. a i 4. b) Katoličke osnovne škole s učiteljicom Anom Vučak posjetili su poslovnicu Kaufland te su bili dio Unicefove inicijative #Kidstakeover povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta.

U dvosatnom druženju sa zaposlenicima trgovačkog lanca Kaufland učenici su sudjelovali u zanimljivim aktivnostima. Po dolasku nas je dočekao voditelj poslovnice u Šibeniku gosp. Ivan Lyutov. Poželio nam je dobrodošlicu i pripremio zakusku za male posjetitelje. Na trenutak smo i mi postali dio osoblja, mlade snage u Kauflandovim majicama.

Zatim nas je proveo po nekim od  prostorija poslovnice (ured voditelja poslovnice, prostorija za tehničko osoblje) te održao izlaganje na temu „Počeci Kauflanda“ te je naglasio cilj njihova rada „Osmijeh i zadovoljstvo kupaca“. Nakon održanog predavanja s učenicima je proveo kviz o već spomenutoj temi te ih je nagradio slatkim nagradama. Učenici su imali priliku pozdraviti kupce na mikrofon poslovnice te su im otpjevali himnu naše škole. Prošetali smo  poslovnicom i upoznali smo se sa zaduženjima osoblja. Pred sam rastanak svi smo dobili poklone koji će nas podsjećati na današnje druženje.

Obilježavanjem ovog dana se želi senzibilizirati javno mnijenje za potrebu zaštite maloljetnika od zlouporabe, nasilja i raznih oblika diskriminacije.

Kako je rekao P. Rosegger: „Dijete je knjiga iz koje čitamo i u koju bismo trebali pisati.“

Ana Vučak, učiteljica 4.b