Ukupno: 319451

UPOZNAJ SVOJA PRAVA
Autor: S. Mandica Starčević, 20. 11. 2017.

Čovječanstvo duguje djeci najbolje što ima.

Povelja o pravima djeteta

Zadnjih nekoliko godina Gradska knjižnica Jurja Šizgorića pridružuje se kao partner Društvu Naša djeca Šibenik te zajedno obilježavaju Dan dječjih prava. Ove su godine djeca dječjih vrtića i učenici nižih razreda osnovnih škola imali priliku na zanimljiv i maštovit način putem strip natječaja  Upoznaj svoja prava sažeti zgode ili nezgode na temu dječjih prava.

Izložba pristiglih uradaka otvorena je 20. studenog u Gradskoj knjižnici. Program samog otvorenja izložbe su, naravno, upotpunila djeca. Nakon uvodnog pozdrava dječje gradonačelnice, nastupali su iznimno veseli učenici Dječjeg foruma  OŠ Tina Ujevića te scenska družina DND Sibenik sa scenskom igrom Ja konj.

Uslijedilo je proglašenje najboljih, uz čestitke i bogate poklon pakete nagrađenima. U mnoštvu pristiglih radova, učenici naše škole ostvarili su odlične rezultate!

U kategoriji nagrada za seriju uradaka 2. mjesto su osvojili učenici 5. i 6. razreda (Bruna Belamarić, Lea Gujina, Brigita Cvitan, Mihaela Dorbić, Klara Copić, Marija Gabrilo, Marijeta Jolić, Lucija Šprljan, Iva Berović i Franko Prpa) čiji je rad istaknut i prepoznat po originalnosti u korelaciji Informatike i Talijanskog jezika.

Nagrada za pojedinačne uratke pripala je redom:

1. mjesto: Barbara Floigl (4.a)

2. mjesto: Antun Zajc ( 4.a)

3. mjesto: Loretta Polverosi (4.a).

Nagrađeni za pojedinačne uratke dali su kratku izjavu za HTV. Čestitamo svim našim nagrađenim učenicima!

Julija Crnogaća, učiteljica 4.a