Ukupno: 319052

POSJET HRVATSKOM NACIONALNOM SVETIŠTU SV. NIKOLE TAVELIĆA
Autor: Martina Kolovrat, 21. 11. 2017.

Polaznici Oratorija su mjesec studeni posvetili sv. Nikoli Taveliću. U pratnji učiteljica Željke Ćaleta-Car, Ivane Labor, Kristine Kale Pauk i Marije Gatara učenici su 21. studenog posjetili Hrvatsko nacionalno svetište sv. Nikole Tavelića kako bi proširili svoja znanja o prvom hrvatskom kanoniziranom svecu.
U svetištu ih je dočekao fra Augustin Kordić, franjevac konventualac, član samostana sv. Frane koji je djeci na pristupačan način približio život i djelovanje tog sveca. Koliko su bili pažljivi govori i činjenica da je fra Augustin mnogo djece ocijenio odličnom ocjenom.
Puni znanja uputili su se u muzej gdje su vidjeli zbirku vrijednih umjetnina. Kako su na Oratoriju i sami izrađivali sandale svetog Nikole, najveću pažnju privukle su im originalne sandale, jedina sačuvana relikvija sveca.

Pogledali su i postavljenu izložbu Jasmina Fazlagića Sveti Nikola - Put sandala koja prekrasnim fotografijama prikazuje Tavelićevo rođenje, misijsko djelovanje u Bosni i Hercegovini te Jeruzalemu, te naposljetku i njegovu mučeničku smrt.
Zahvalili su fra Augustinu na stručnom vodstvu i ljubaznosti , a vrijeme prije odlaska u školske klupe proveli su igrajući se u parku.

Marija Gatara, učiteljice 2.b