Ukupno: 319365

RAZRED 1.b ŠKOLUJE DIJETE IZ UGANDE
Autor: S. Mandica Starčević, 2. 12. 2017.

Katolička osnovna škola godinama sredstvima prikupljenim na božićnom sajmu omogućuje školovanje dvoje učenika iz Ugande.

Ususret Došašću učenici 1.b razreda uz pomoć gđe Blanke Dobre (mame naše Lucije), pod ravnanjem glavnog kreativca, učiteljice Katarine izrađivali su adventske vijence i prodavali ih u navedene humanitarne svrhe.

Vođeni djelima milosrđa učenici i njihovi roditelji počeli su se pripravljati za vrijeme Došašća koje je pred nama.

Tako su roditelji velikodušno omogućili mnoštvo materijala, svijeća, kuglica, ukrasa potrebnih za radionicu, dok su djeca utkala u radove ljubav, lijepe želje, misli, kreativnost i radost zbog namjene prodaje istih.

Prilikom prodaje zarađeno je 935 kn! Koji lijepi početak Došašća!

Zahvaljujući učenicima  i njihovim roditeljima dijete iz Ugande moći će se bezbrižno školovati i kroz nadolazeću godinu.

Hvala im od srca!

Antonija Mamužić, učiteljica 1.b

„Ovih božićnih dana može svatko

primiti dobrotu i ljubav. Tako i ti.

Pa bio ne znam kako siromašan, prazan i hladan.

Takve su bile i jasle.

One su imale samo jednu prednost: bile su otvorene.

I upravo je to sve što se od tebe traži

ovih božićnih dana: biti otvoren!

Bog stanuje jedino u dobroti čovjeka prema čovjeku.“

Phil Bosmans