« Kolovoz 2018 »

NAPREDOVANJE NAŠIH UČITELJICA U ZVANJE MENTORA
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 8. 12. 2017.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu  bila je 8. prosinca prostor održavanja Svečane promocije odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika u zvanje mentora i savjetnika. Svečanom promocijom Agencija za odgoj i obrazovanje  te Ministarstvo znanosti i obrazovanja želi nagraditi najbolje u sustavu, one koji svojom stručnošću, pedagoškim metodama, uzornim radom i trajnim stručnim usavršavanjem unapređuju nastavni proces poučavanja i odgojno-obrazovni sustav u cjelini. Među svečano  promoviranim učiteljima bile su tri naše učiteljice razredne nastave: Ines Baljkas Nakić, Željka Ćaleta - Car i Ivana Labor koje su promovirane u zvanje mentora.

Kako bi mogle napredovati u zvanju, učiteljice su morale ostvariti određene uvjete. Sve tri su ih tijekom godina rada ostvarivale i premašile ukupan broj bodova koji je potreban za proces napredovanja u zvanju. Mnoštvo je aktivnosti, susreta, predavanja, projekata u kojima su sudjelovale i bile njihovi nositelji.

Dok im čestitamo na napredovanju u zvanju, želimo im rast i napredak u  daljnjem radu.

Misli iz Hvalospjeva ljubavi učitelja neka im budu trajan poticaj u tome:

Učitelj koji ljubi je strpljiv, dobrostiv;

ne sablažnjava se kad mu se ljudi povjeravaju;

ne ogovara, ne obeshrabruje se lako;

nije nepristojan;

nego je uvijek svojim učenicima živi primjer

dobrog načina života o kojem govori.

Mašta i kreativnost u radu s učenicima neka im i dalje budu misli vodilje u usađivanju životnih vrjednota i znanja povjerenim im učenicima. Dobri Bog nagradio njihova nastojanja živog primjera i trostruko blagoslovio uloženi trud.

s. Mandica Starčević, ravnateljica