Ukupno: 319072

BOŽIĆNI SAJAM
Autor: Martina Kolovrat, 23. 12. 2017.

Prosinac je jedan od najčarobnijih mjeseci u godini. To je mjesec darivanja, zajedništva, druženja i ljubavi… Već adventom započinje vrijeme iščekivanja, radosti i sreće kojom je obavijen cijeli Božić, jedan od najvećih blagdana katoličke crkve. To je vrijeme kad prevladavaju nada, budnost, čežnja kao i otvorenost očiju i srca. Advent, osim nade predstavlja i potvrdu kršćanske vjere u Krista koja se najviše odražava kroz ljubav prema bližnjima. Katolici se pripremaju za Kristov ponovni dolazak i za proslavu njegovog rođenja.

U isto vrijeme održavao se i tradicionalni Božićni sajam, ovogodišnji sajam rabljenih stvari čije je cijene odredio kupac. Učenici su se odrekli vlastitih igračaka i božićnih ukrasa kako bi ih kupio i posjedovao netko kome su potrebne i korisne.  Plišani medvjedići, lutke, automobili te brojne božićne dekoracije izmamile su osmijeh osobe kojoj su darovane. Od prodaje na Mirisnom adventu i Božićnom sajmu prikupljeno je ukupno 4.588,00 kn te će se prikupljenim novcem kupiti potrebna didaktičko - metodička oprema za rad s učenicima.
Učenici nisu zaboravili ni na siromašne, bolesne i nemoćne kojima  nadolazeći dani simboliziraju nadu u bolje sutra.                                                                                            Prodajom adventskih aranžmana koji su izradili učenici 1.b razreda i prihodom od prodaje misijskih suvenira, krunica, knjiga te časopisa s područja djelovanja naših misionara, Škola je prikupila dovoljno sredstava za „misijska kumstva“, tj. jednogodišnje školovanje dvoje učenika iz Ugande. Time su se prisjetili potrebe za solidarnošću prema zemljama trećeg svijeta.                                                                        Dio neprodanih, plišanih igračaka i dječjih slikovnica s Božićnog sajma darovali su Caritasu šibenske biskupije, a slatke darove korisnicima šibenske pučke kuhinje i prihvatilištu za beskućnike. Djeca su skromne poklone darovali s radošću i iskrenim osmijehom na licu.
Caritativna skupina cijelo došašće prikupljala je odjeću i obuću. Zadovoljni odličnim odazivom, učenici su radosno podijelili sedam paketa odjeće i obuće trima obiteljima preko facebook grupe „Dobro se dobrim vraća“ dok je šest paketa dječje obuće, odjeće i igračaka donirano Caritasu šibenske biskupije.
Zahvaljujemo svim učenicima na marljivosti i predanom radu kao i svim posjetiteljima Božićnog sajma i Mirisnog adventa koji su prepoznali našu želju da radost ovogodišnjeg Božića ima drugačiji sjaj!

Marija Gatara i Željka Ćaleta Car, učiteljice 2.b i 2.a