« Ožujak 2024 »

#DSI2018 "STVARAJ, POŠTUJ I POVEŽI SE! BOLJI INTERNET POČINJE S TOBOM!"
Autor: Martina Kolovrat, 11. 2. 2018.

Sadržaji na Internetu postaju sve privlačniji i dostupniji te se vrlo teško može nazirati gdje, kako i kako djeca pristupaju istom. Najbolja zaštita završava u vrhu njihovg prsta, a počinje u edukaciji koja mora biti dostupna i prilagođena njihovoj dobi. S ciljem stvaranja "boljeg" Interneta, i ovu godinu učenici naše škole priključili su se ovom velikom projektu, dana 6. veljače 2018. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg Interneta je: "Stvaraj, poštuj i poveži se! Bolji internet počinje s tobom!"

U obilježavanju su sudjelovali učenici od 4. do 8. razreda. Posebna pozornost posvećena je učenicima četvrtih razreda koji "ulaze" u svijet Interneta. Kroz razgovor, brošure,  radionice, prezentaciju, video isječke, osmosmjerke i umne mape učenici su naučili koje su prednosti i nedostatci Interneta. Isto tako, naučili su kako stvarati bolji Internet, te što napraviti u slučajevima kad Internet pokaže i svoje negativne strane. Učenici su rado sudjelovali u raspravi gdje su veliku pozornost posvetili i društvenim mrežama koje su postale dio naše svakodnevnice.

Učenici predmetne nastave sudjelovali su na Internet online kvizu za djecu i mlade o sigurnosti na Internetu, gdje su pokazali svoje znanje o temi koja ima veliku ulogu u svakodnevnom životu.

Ono što je jako važno je i uloga roditelja koji mogu pomoći u kreiranju boljeg Interneta održavanjem otvorenog i iskrenog dijaloga sa svojom djecom o njihovom ponašanju na Internetu.

U nadi za prepoznavanjem potrebe za stjecanjem dodatnih vještina i znanja i upozoravanjem na probleme zlouporabe i mogućih rizika korištenja Interneta i društvenih mreža veselimo se novim susretima kako s učenicima tako i s roditeljima.

Martina Kolovrat, učiteljica Informatike