« Ožujak 2024 »

BAŠKE OŠTARIJE
Autor: Martina Kolovrat, 8. 3. 2018.

Računali su na metar snijega, barem dvostruko višeg snjegovića, sanjkanje, grudanje, dobru zabavu i druženje. Od svega toga, naši su sedmaši doživjeli samo dobru zabavu i druženje. Da terenska nastava i duhovno-rekreativni susret u Lici 6.-7. ožujka, unatoč lošim vremenskim uvjetima, prođu u najboljem redu, svoj su obol dali i učitelji Biologije, Informatike, TZK i Vjeronauka, uz prethodnu pomoć ostalih kolega.

Dva dana u Baškim Oštarijama bila su ispunjena istraživanjem, povezivanjem i izlaganjem nastavnih sadržaja, ali još više radionicama, zabavom, igrom i molitvom. Kroz svaku aktivnost provlačila se ista misao: u zahvalnosti Bogu prihvatiti sebe i prihvaćati druge u svojim različitostima; surađivati i međusobno se nadopunjavati kako bi svaki zadatak (i školski i životni) bio izvršen potpuno i najbolje moguće.

Za sva nova znanja stečena tih dana, više ona koja stanu u srce nego u glavu, učenici su zahvalili na Svetoj misi koju je u Crkvi hrvatskih mučenika na Udbini prikazao župnik don Josip Šimatović, moleći istovremeno Božji blagoslov za sva ona koja im tek predstoje.

Parafrazirajući završnu rečenicu iz jedne od radionica, može se zaključiti: Sedmaši Katoličke osnovne škole zaslužuju ovacije zbog nemjerljivog doprinosa jednoj toploj ljudskoj priči u ledenim ličkim danima!

s. Renata Azinović, vjeroučiteljica