Ukupno: 319291

PROLJETNO-USKRSNA LUTRIJA
Autor: Martina Kolovrat, 23. 3. 2018.

Učenici, njihovi roditelji i djelatnici Katoličke osnovne škole još su jednom udružili svoje snage i u petak 23. ožujka 2018. realizirali svoju Proljetno-uskrsnu lutriju. Ideja, izrada plana, koordiniranje i animiranje aktivnosti djelo je učiteljica Julije Crnogaća, Ines Baljkas Nakić i s. Renate Azinović.

A sve je započelo još na početku školske godine kada su spomenute učiteljice, izrađujući projekte za školski Kurikul, odlučile da ovogodišnje preduskrsno vrijeme bude nešto drugačije no ranijih godina. Kako bi izbjegle tužna dječja lica, od početka su se vodile željom osigurati barem simboličnu nagradu za svako dijete koje kupi srećkicu. Zamišljeno je i ostvareno angažmanom iznimno velikog broja roditelja i prijatelja škole koji su svojim donacijama osigurali i više stotina nagrada.

Dječje nestrpljenje bilo je vidljivo danima. Svoje su srećkice pažljivo čuvali, uvijek iznova iščitavali svoje brojeve i pogađali vjerojatnost da upravo oni dobiju ovu ili onu nagradu. A da se program ne bi sveo na čitanje i praćenje brojeva, učiteljice su se pobrinule i za glazbene, plesne i zaigrane predahe koji su često značili i dodatne mogućnosti osvajanja nagrada.

Koliki god bili uzbuđenje i radost naših učenika, oni su i ovoga puta mislili na one koji se raduju puno manje od njih. Tako će sredstva prikupljena ovom lutrijom, prema uhodanom običaju škole, dijelom biti namijenjena karitativnom djelovanju škole, a dijelom za opremu škole novim didaktičkim nastavnim materijalima.

Učiteljice još jednom od srca zahvaljuju svima koji su na bilo koji način doprinijeli realizaciji ovoga projekta.

Julija Crnogaća i Ines Baljkas Nakić, učiteljice 4.a