Ukupno: 319071

ZDRAVLJE JE NAJVEĆE BOGATSTVO
Autor: S. Mandica Starčević, 19. 4. 2018.

Prva asocijacija na škrinjicu je blago. Što je zapravo blago? Novčići, dijamanti, najbolja igračka ili sličice? Zdravo dijete možda razmišlja na takav način. Obrađujući temu Zdravlje učiteljica Sanja pokušala je svojim učenicima osvijestiti izreku Zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu.

U tu svrhu učenici su izrađivali škrinjicu zdravlja u koju su uložili novčiće s porukama kako očuvati svoje zdravlje. Dana 19. travnja ugostili su djelatnike zdravstvenih ustanova. Na trenutak je šarena učionica bila pretvorena u brojne ordinacije gdje su se umjesto bojica i kolaž papira našle šprice, špatule za grlo i stetoskopi.

Zdravstveni djelatnici zadovoljavali su dječju znatiželju strpljivo odgovarajući na sva postavljena pitanja. Učenici su tako saznali što znači biti liječnik opće medicine, a što specijalist, čime se bave djelatnici Zavoda za javno zdravstvo, djelatnici bolnice, na koji način funkcioniraju ljekarne te domovi za stare i nemoćne kao i hitna služba.

Rastali su se uz podjelu diploma za veliko srce svim zdravstvenim djelatnicima koji su se velikodušno  odazvali pozivu učiteljice Sanje i svojom nazočnošću educirali učenike te obogatili nastavni proces.

Nakon obostrano izražene želje da se s gostima susreću samo izvan ordinacija sutra veseli drugaši kreću u nove zanimljive pohode.

učiteljica: Sanja Bertić - Copić