« Ožujak 2024 »

DEKANATSKI SUSRET KATOLIČKIH OBITELJI
Autor: S. Mandica Starčević, 22. 4. 2018.

U prostoru naše škole ostvaren je 21. travnja Dekanatski susret katoličkih obitelji. Predivan sunčan dan, veseo žamor odraslih i smijeh djece ispunili su i subotom školski prostor. Organizirano vrijeme  djece školskog uzrasta izvrsno su animirali animatori Šibenske biskupije, a za djecu predškolske dobi tete iz vrtića Bl. Hozana.

Roditelji su imali svoj program. U našoj kongresnoj dvorani predavanje na temu Roditeljstvo - poslanje ljubavi imala je Maja Jakšić, psihoterapeutkinja realitetne terapije, specijalistica kriznih situacija i suradnica Bračnog i obiteljskog savjetovališta Splitsko-makarske nadbiskupije  te majka četvero djece.

Nakon njezinog predavanja razvila se zanimljiva diskusija, a bilo je prilike i za osobni razgovor s predavačicom.

Priprema za euharistijsko slavlje bila je prilika za sakrament pomirenja. Desetak svećenika u prostoru uokolo naše kapele ispovijedalo je okupljene članove obitelji. Na vanjskom oltaru sv. Obitelji slavio je o. biskup mons. Tomislav Rogić sv. misu u koncelebraciji s biskupom u miru mons. Antom Ivasom i deset svećenika. Pjevao je udruženi zbor svih gradskih župa pod ravnanjem Jelene Mikulandra, prof. i orguljskom pratnjom Rafaela Lovrića- Caparina.

Naši kuhari su pripremili ručak za sve sudionike. Nakon zajedništva obiteljskog stola, uslijedio je poslijepodnevni  dio Susreta. Naši učenici 5.a, uz mentorstvo razrednice Ivane Mihek izveli su igrokaz Ti si jedinstveno Božje biće, za koji su dobili mnoge pohvale sudionika. Nakon zajedničkog gledanja igrokaza, djeca su imala u školskom prostoru susret s dvojicom bogoslova Šibenske biskupije: Šimom Pleadinom i Antom Vrcićem. Kako je sutra Nedjelja Dobrog Pastira, ovo je bila izvrsna prigoda za posvjedočiti duhovnom pozivu. Nakon svjedočanstva obojice  bogoslova djeca su postavljala zanimljiva pitanja. Za to su vrijeme roditelji sudjelovali na predstavljanju knjige Obitelj - škola ljubavi i života, Danijele De Micheli Vitturi, liječnice spec. obiteljske medicine, majke osmero djece. Završni dio Susreta bile su obiteljske igre u školskom dvorištu. Nije nedostajalo sportskog duha, želje za revanš igrama i smijeha.

Hvala svima koji su pridonijeli realizaciji ovog radosnog i bogatog susreta. Prvenstveno don Roku Glasnoviću povjereniku za pastoral obitelji naše biskupije, župnicima koji su potaknuli na sudjelovanje i doveli obitelji iz svojih župa, skautima Šibenske biskupije,  našim djelatnicima i poduzeću Mihovil na mnogim vidljivim i manje vidljivim detaljima pripreme. Po reakcijama sudionika, uskoro bi mogao biti idući ovakav susret. Unaprijed se tome radujemo!

s. Mandica Starčević, ravnateljica