Ukupno: 319519

PRVA VIDEOKONFERENCIJA - PROJEKT IKT KAO MOST IZMEĐU VELIKIH I MALIH
Autor: S. Mandica Starčević, 10. 5. 2018.

Na prijedlog učiteljice Geografije Ane Perak, učenici 4.a su se sa svojim učiteljicama rado odazvali i priključili velikom i zanimljivom eTwinning projektu na državnoj razini IKT kao most između velikih i malih.

Ovim se projektom želi sustavno uvesti informacijsko-komunikacijska tehnologija u proces učenja i poučavanja kao i izrađivanje digitalnih obrazovnih sadržaja putem međusobnog vršnjačkog poučavanja. Uspješnom učeničkom suradnjom povezali smo učenike 4.a i 8.a naše škole, ali i pet škola partnera iz raznih krajeva domovine.

Naučili smo i  koristili mnoštvo novih web alata: Kahoot, Plickers, Padlet, Geogebra, Coggle, Tour builder, QR kodove... Osmaši su sa svojom voditeljicom osmislili i izradili brojne kvizove znanja kojima su pratili zajedničke sadržaje četvrtaša iz Prirode i društva pa čak i sve lokacije Škole u prirodi. Četvrtaši su tako naučili jako puno dodatnog sadržaja te proširili svoja zanja. Razmjenili su iskustva i razvili nova prijateljstva.

Naša Katolička osnovna škola bila je 10. svibnja domaćin prve videokonferencije u kojoj su sudjelovale škole partneri ovog projekta. Svi učenici su u vremenu od 13:00 do 14:00 sati sudjelovali u zajedničkom Kahoot kvizu te tako ponovili sadržaje Prirode i društva i utvrdili nova sazanja o navedenim web alatima kojima smo se služili tijekom projekta.

Videokonferencija je pružila priliku boljeg upoznavanja učenika s vršnjacima iz drugih škola. Osim ponavljanja sadržaja, učenici su za vrijeme live streama plesali i pjevali. Nastavljamo i dalje svoju eTwinning pustolovinu do kraja nastavne  godine i veselimo se novim digitalnim obrazovnim sadržajima i izazovima.

Julija Crnogaća, učiteljica 4.a