« Ožujak 2024 »

OTAVICE - KNIN - OKLAJ
Autor: S. Mandica Starčević, 16. 5. 2018.

Čim zakoračimo u mjesec svibanj, učenici počinju odbrojavati dane do cjelodnevne terenske nastave, a učiteljice redovito prate prognozu vremena. I baš ovog puta prognoza je bila točna te je 16.5. 2018., dan terenske nastave 3.a i 3.b osvanuo s kišom.

Međutim, nismo se dali smesti nego smo odmah ujutro krenuli prema prvom odredištu - Otavicama.

Tamo smo posjetili crkvu Presvetog Otkupitelja u kojoj je grobnica  obitelji Ivana Meštrovića u kojem nam je ljubazna djelatnica otkrila nekoliko zanimljivih podataka.

Nakon toga smo stigli na izvor rijeke Krke  i slap Krčić iznad samog izvora, koji nam je pokazao svu svoju raskoš. Tu smo malo predahnuli upijajući ljepotu prirode i čistog zraka.

Crkva Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu sve nas je ostavila bez daha. Razgledali smo svaki kutak i nekoliko minuta posvetili promišljanju u tišini te molitvi.

Nakon zajedničke molitve zaputili smo se na kninsku tvrđavu. Obišli smo Muzej Oluja '95 i prošetali cijelom tvrđavom uživajući u jedinstvenom pogledu.

Već pomalo gladni uputili smo se u Oklaj na agroturizam Duvančić gdje nas je dočekao domaćin g. Marko s toplim i ukusnim domaćim ručkom. Učenici su siti krenuli u igru, druženje, razgledavanje imanja, a okušali smo se, uz pomoć simpatičnih domaćina i u gađanju puškom u metu.

Vrijeme je proletjelo te smo se s osmijehom na licu  zaputili u školu gdje su nas dočekali roditelji, ali i obećani, s nestrpljenjem iščekivani sladoled.

Ivana Računica, učiteljica 3.b