Ukupno: 319469

SMOTRA ZBOROVA KATOLIČKIH ŠKOLA IZ DALMACIJE
Autor: S. Mandica Starčević, 21. 5. 2018.

Smotra zborova katoličkih škola u Dalmaciji održana je u dubrovačkoj katedrali Gospe Velike u subotu 19.5. u sklopu proslave dana Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića. Na smotri su uz domaćine nastupiti zborovi Nadbiskupijske klasične gimnazija "Don Frane Bulić" iz Splita, Franjevačke klasične gimnazije iz Sinja, Klasične gimnazije Ivana Pavla II. iz Zadra te Katoličke osnovne škole iz Šibenika.

Prvi su nastupili učenici Nadbiskupijske klasične gimnazije don Frane Bulić, koji su pod vodstvom s. Lidije Matijević izveli pjesme: Kraljice Nebeska i Mila zemljo. Nakon njih nastupili su učenici Katoličke osnovne škole iz Šibenika, koji su pod vodstvom profesorice Luiđe Cvitan, otpjevali dvije pjesme, Oh happy day i Mariju častimo svi. Učenici Klasične gimnazije Ivana Pavla II. iz Zadra, koje je vodio profesor Grgo Ivković, izveli su pjesme: Bliže o Bože moj i Jedan dan. Franjevačka klasična gimnazija iz Sinja pod vodstvo profesora Andra Čala otpjevali su: Exsultate Deo i Majko Božja. Zadnji su nastupili domaćini, točnije ženska klapa Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića, koju vodi profesorica Mara Manjić, a izveli su skladbe: A vitar puše i Ave Maria.

Na kraju se svim prisutnim obratio don Bernardo Pleše, ravnatelj Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića, koji je zahvalio dragom Bogu ali i svim sudionicima, rekavši kako se ovaj događaj slučajno dogodio dan uoči Pedesetnice, ali kako zapravo ništa nije slučajno jer su upravo ovi mladi obdareni darovima Duha Svetoga.

Na samom kraju svi sudionici zajedno su otpjevali Gospi u čast Zdravo djevo te pjesmu Bože čuvaj Hrvatsku. (preuzeto s: http://www.dubrovacka-biskupija.hr)