Ukupno: 319000

POSJET RAZVOJNOJ AGENCIJI ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE
Autor: Martina Kolovrat, 26. 5. 2018.

Učenici 2.a razreda svoje su poslijepodnevne sate 25. svibnja u nastavi produženog boravka proveli u Javnoj ustanovi Razvojna agencija Šibensko-kninske županije. U sklopu nastavne cjeline iz Prirode i društva – Zanimanja ljudi u zavičaju, učenici tijekom cijele nastavne godine posjećuju svoje roditelje na radnim mjestima kako bi upoznali različita zanimanja i obogatili dosad stečena znanja.                                        Na poziv mame Katarine Mrvica, koja rado sudjeluje u ostvarenju razrednih projekata, mališani su upoznali djelatnike Agencije i Razvojno inovacijskog centra AluTech. Posjetom Centru, učenicima je približen znanstveni svijet na zabavan, jednostavan i zanimljiv način. Obilazak laboratorija, promatranje alata za izvođenje elektrokemijskih istraživanja, mikroskopiranje… samo su neke od aktivnosti koje su oduševile djecu. Dojmio ih se i posjet Konstrukcijskom uredu u kojem su upoznali uređaje koji konstruiraju nove proizvode, a i s nestrpljenjem su promatrali 3D printer željno iščekujući figuricu zrakoplova koju su djelatnici dali izraditi samo za njih. Očekivanja je ostvarila i Prototipna radionica prepuna uređaja za izradu raznih, tržišno perspektivnih prototipova.

Nakon obilaska, mama Katarina predstavila je djelovanje i način rada Razvojne agencije naglasivši kako Agencija ima uspješne projekte koji potiču razvoj turizma naše županije. Rad na projektu HERA – Održivo turističko upravljanje jadranskom baštinom, rezultiralo je filmom u kojem su djeca prepoznala ljepote županije u kojoj žive – nacionalne parkove, kulturno-povijesnu baštinu i atraktivnu obalu, koji je svrstavaju u vrh svjetskih turističkih destinacija.
Od srca zahvaljujemo mami Katarini na organizaciji nastave produženog boravka, poklonima i angažmanu na svom radnom mjestu koji je u učenicima pobudio veliki interes. Tko zna? Možda netko i od njih postane dio razvojnog tima koji pomiče granice!

Željka Ćaleta Car, učiteljica 2.a