Ukupno: 319072

POSJET UČENIKA RAZREDNE NASTAVE KINU CINESTAR
Autor: S. Mandica Starčević, 11. 10. 2018.

"Jača od straha samo je znatiželja!" - jedna je od brojnih poruka koje su nam prenijeli glavni likovi animiranog filma Stopalići, kojeg su učenici razredne nastave 11. listopada u poslijepodnevnom dijelu nastave pogledali u kinu.

U priču nas uvodi glavni lik filma Migo, koji kao pametni mladi jeti otkriva nešto za što se mislilo da ne postoji - čovjeka. Vijest o otkrivanju čovjeka uznemiruje zajednicu jetija i tjera ih da se zapitaju i istraže što se nalazi izvan njihovog svijeta, snježnog sela.

U zapletu priče Migo i "Stopalić", bez obzira na sve razlike među njima, ostvaruju neočekivano prijateljstvo i pomažu jedan drugome u opasnim situacijama. Glavni i sporedni likovi s lakoćom su nam prenijeli osnovne poruke: ne sudi drugoga prema izgledu, svi smo različiti, ali to ne znači da ne možemo biti prijatelji, uvijek treba tragati, tražiti i težiti višem, istraživati i promišljati nad istinom ili laži, koju ponekad izgovaramo kako bismo zaštitili druge, pomoć prijatelju uvijek rezultira pomoću tebi kad ti je potrebno.

Iako naizgled jednostavna filmska priča, puna smijeha, zabavnih situacija i zapleta, navela nas je na ipak dublje promišljanje o međusobnim odnosima, neobičnim prijateljstvima, povjerenju, potrebi i potrazi za istinom i, na kraju, na zaključak da je istina, iako možda potpuno zamršena i ponekad strašna, uvijek bolja od laži, koliko god mislili drugačije.

Ivana Labor, učiteljica 2.a