Ukupno: 319002

JEDNO PREDIVNO JUTRO U 3. B
Autor: S. Mandica Starčević, 19. 10. 2018.

"Hvala ti, dragi Isuse, za još jedno predivno jutro...", molitva je kojom svakodnevno svoj rad započinju učenici 3. b razreda. 19. listopada nakon molitve nisu mogli prikriti oduševljeni dječji pogled kad su se na vratima njihove učionice pojavili članovi šibenske klape Pivači svetog Jakova koji su im obogatili jutro pjesmom. Dok je zavičajna pjesma prodirala kroz zatvorena vrata i širila se školskim hodnicima, trećaši su netremice promatrali pjevače ponavljajući sadržaje Glazbene kulture, istovremeno utiskujući u srce novo, nezaboravno iskustvo. Pjesmom su bili počašćeni i roditelji učenika koji su se, kao i uvijek, velikodušno odazvali pozivu učiteljice Sanje te se uključili u obilježavanje Dana jabuka.

Kako dječja mašta doista može stvašta i ovaj put pokazali su veseli trećaši pronalazeći rješenje za bolesnu jabuku. Spojili su tako sat Hrvatskoga jezika na kojem su stvarali priču prema poticaju i družili se s roditeljima. Neopisiv ponos u srcima i zadovoljstvo na licima ispunjavali su šarenu učionicu. Dok su roditelji savjesno odrađivali svoj posao učitelja okupljajući skupinu djece oko sebe i stvarajući priču, učiteljica Sanja pripremala je zdravicu. Pravu zdravicu od soka najzdravijeg voća. I kad je posao bio gotov, svi zajedno dignuli su čaše za predivno jutro ispunjeno pjesmom, za nezaboravnu suradnju, osmijeh na licima... I tko zna što će još u mislima svakog od njih ostati zarobljeno. U mislima učiteljice Sanje stoje novi planovi za suradnju, učenje i prije svega druženje s obitelji. Jer... obiteljsko ozračje ono je što povezuje ove učenike, njihove učitelje i roditelje. Sljedeći put ponos ce biti u nekim drugim srcima, ali osmijeh i zadovoljstvo zasigurno na svim licima.

"Isuse, blagoslovi sve poslove moje, da dostojan budem ljubavi tvoje..." , riječi su kojima završava svakodnevna molitva. U želji da im i buduća suradnja bude blagoslovljena i uspješna otisnuli su se svoju svakodnevicu.

Sanja Bertić-Copić, učiteljica 3. b