Ukupno: 319071

OBILJEŽEN DAN KRAVATE
Autor: S. Mandica Starčević, 20. 10. 2018.

Kravata, taj autohtoni hrvatski proizvod, modni detalj i odraz stila profinjenosti prepoznat je u dalekoj prošlosti diljem Europe. Taj „hrvatski elegantni stil“, tada potpuno nepoznat, prihvaćen je na francuskom dvoru i postaje modni odjevni predmet kao simbol kulture i elegancije.  Od 18. listopada 2003. godine obilježava se i Dan kravate kojim je kravati odana i posebna počast. Već drugu godinu za redom i naša škola odlučila je sudjelovati u obilježavanju ovog dana na originalan način, organiziravši 18. listopada 2018. školsko natjecanje u vještini vezanja čvora kravate. Natjecanje je provedeno u četiri kategorije:

Dizajniranje kravate bojanjem ( učenici 1.-4.razreda)
Natjecanje roditelja
Natjecanje učenika 5.-8.razreda
Natjecanje djelatnika

U prvoj kategoriji najljepše dizajnirane kravate istakla se učenica Matea Đaković kojoj je povjerenstvo natjecanja (učiteljica K. Pilipac i s. R. Azinović) dodijelilo prvo mjesto. Svi natjecatelji 1.-3. kategorije  imali su zadatak u vremenu od jedne minute ispravno zavezati što više kravata koje su strpljivo držali učenici „modeli“.

Uzavrela atmosfera i navijanje pomogli su i našim roditeljima da se iskažu u vještini vezanja kravate. Najspretnijom i najbržom proglašena je gđa Dujček koja je osvojila prvo mjesto u drugoj kategoriji. Igru natjecanja nastavili su učenici predmetne nastave gdje je pobjedu odnio učenik Mislav Bljajić dok je u posljednjoj kategoriji naših djelatnika prvo mjesto zaslužila I. Mihek, prof. Svi pobjednici ovog natjecanja nagrađeni su prigodnim poklonom. Zadovoljstvo svih sudionika, zabavna atmosfera, učenje kroz igru i suradnja svakako su poticaj za ponovno okupljanje i iduće godine. Veselimo se idućem Danu kravata!

Posebna zahvala našoj ravnateljici, učenicima 5.a razreda koji su bili modeli na kojima su vezane kravate, s. Renati Azinović, učiteljicama A. Mamužić, K. Gabrilo, svim roditeljima koji su se prijavili na natjecanje i podržali suradnju, djelatnicima, učenicima i njihovim učiteljicama!

Ines Baljkas Nakić i Julija Crnogaća, učiteljice 1.a