« Ožujak 2024 »

OSOBNI KURIKUL - DOBAR POČETAK
Autor: S. Mandica Starčević, 6. 11. 2018.

Ovu školsku godinu je 1. ŽSV učitelja razredne nastave Šibensko-kninske županije održano 5. studenog u kongresnoj dvorani naše škole. Skup su organizirale županijske voditeljice Melita Polić te naša učiteljica novoimenovana voditeljica ŽSV-a Ivana Labor.

Sudionici su sudjelovali u iznimno zanimljivom Malom tečaju  učenja i čitanja  pod vodstvom životopisne gđe Dinke Juričić iz Školske knjige.

Prisutni su imali mogućnost upoznati se s tehnikom brzog čitanja koja razvija vještinu čitanja stručnog teksta (s 200 na čak 600 riječi u minuti). Predavačica je zanimljivim primjerima osvijestila sudionicima sposobnosi našeg najsloženijeg i neistraženog organa - mozga te koliko se može postići u učenju i radu ukoliko se pravilno rasporedi vrijeme za učenje, odmor, fokus na bitne stvari.

Na prethodnu temu se izvrsno nadovezala tema s kojom se učitelji svakodnevno susreću, Osobni kurikul - dobar početak. Voditeljice Melita Polić i Ivana Labor su prisutnima u iznimnoj i opuštajućoj atmosferi uz kokice i piće provele Mali tečaj brzog gledanja. Prezentirale su sažetak drama/sportskog filma McFarland, 2015. (USA), koji je baziran na nadahnjujućoj i istinitoj priči o podcijenjenima koji svladavaju nepremostive prepreke. Voditeljice su govorile o osobnom kurikulu kao dobrom početku planiranja rada te naglasile važnosti učitelja kao vođe, obitelji kao podrške te radnoj etici koja za rezultat može imati samo uspješnog učenika.

Julija Crnogaća, učiteljica RN