Ukupno: 319506

E TWINNING PROJEKT U 2.B RAZREDU
Autor: S. Mandica Starčević, 7. 11. 2018.

Nakon prošlogodišnjeg uključivanja u više E twinning projekata i ove godine smo nastavili s dobrom praksom i onim što veseli naše učenike. Odmah u rujnu smo se uključili u projekt European Day of language. Iako se Dan europskih jezika  obilježava 26. rujna, ovaj projekt je potrajao puna dva mjeseca i početkom studenog nam je stiglo zadnje pismo.

Cilj projekta je bio razmijeniti sa što više europskih zemalja, odnosno škola pisma/razglednica preko kojih će učenici naučiti osnovne pozdrave i poneke riječi na različitim jezicima. Također su trebali naučiti nešto o gradu i državi iz koje pisma/razglednice dolaze i upoznati  zastavu određene države.

Mi smo predstavili naš grad, katedralu, šibensku kapu, zastavu i naveli najčešće pozdrave na hrvatskom jeziku i preveli ih na engleski jezik.

Na sličan način su se i nama predstavila djeca iz Turske, Portugala, Litve, Španjolske, Francuske, Slovačke, Poljske, Italije, Nizozemske, Njemačke i Grčke. Također su nam se javili i naši vršnjaci iz Hrvatske, iz mjesta  Sveti Ivan Žabno.

Bilo je tu mnogo kreativnih pisama s mnoštvom materijala, slika, crteža i opisom djece.

Ovaj projekt je donio drugašima mnogo veselja i uzbuđenja prilikom iščekivanja pisama i otkrivanja države iz koje je stiglo. Veselimo se novim projektima i suradnji s djecom iz svih europskih zemalja.

Antonija Mamužić i Katarina Pilipac, učiteljice 2.b