« Ožujak 2024 »

"ZDRAV ZA 5" - PROJEKT PREVENCIJE OVISNOSTI I ZLOUPORABE ALKOHOLA
Autor: Martina Kolovrat, 7. 11. 2018.

Dana 5. studenog, u okviru projekta „Zdrav za 5“ kojeg zajedno provode Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, Ministarstvo znanosti i obrazovanja u našoj Školi održano je predavanje za učenike osmih razreda. Predavanje je vodila policijska službenica za nadzor i planiranje prevencije Policijske uprave Šibenik gđa Sanja Baljkas na temu Prevencije ovisnosti i zlouporabe alkohola.

Ciljevi ovog projekta su:
– aktivno mijenjanje stavova i štetnih životnih navika adolescenata
– usvajanje zdravih stilova života te podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja
– postizanje više razine znanja i svijesti kod učenika o štetnosti (posljedice po zdravlje) i kažnjivosti svih vrsta ovisnosti
– upoznavanje učenika sa kazneno-pravnim odredbama, odgovornošću te specifičnostima vezanim uz adolescentsku dob i odrastanje te problematiku ovisnosti
– približavanje policije i njenog rada učenicima.

Tijekom cijelog predavanja učenici su iznosili svoja mišljenja, iskustva i stavove. Vjerujemo da će kontinuirano provođenje ovakvih preventivnih programa smanjiti konzumiranje alkohola među mladima i znatno umanjiti štetne posljedice zlouporabe alkohola u toj populaciji.

Martina Kolovrat, učiteljica Informatike