Ukupno: 319072

UČENICI POSJETILI INTERLIBER I MSU
Autor: S. Mandica Starčević, 19. 11. 2018.

Predstavnici učenika dviju izvannastavnih aktivnosti: Likovne skupine i Malih i velikih knjižničara su u pratnji svojih voditeljica Milene Mikulandre, učiteljice Likovne kulture i knjizničarke Marine Klarić 16.studenog pohodili Zagreb. Cilj im je bio posjetiti Interliber i Muzej suvremene umjetnosti.

Prva postaja im je bio Interliber, najveći sajam knjiga u Hrvatskoj, kojeg rado posjećuju ljubitelji knjiga. Učenici su s voditeljicama obilazili mnogobrojne štandove tražeći knjige za školsku knjižnicu, ali i knjige iznenađenja za svoje ukućane. Pritom su nailazili na enciklopedije, straničnike, leksikone, romane... među kojima su pronašli mnoštvo zanimljivih naslova, poznatih i nepoznatih.

Zadnji dio dana proveli su u Muzeju suvremene umjetnosti u kojem su posjetili izložbu Potraga za stvarnošću - Jadranka Fatur i hiperrealno. Kroz Muzej ih je provela kustosica koja je na zanimljiv način predstavila učenicima slikarstvo hiperrealizma i kroz promatranje i razgovor navela ih na promišljanje i analizu umjetničkog djela.

Nakon obilaska izložbe učenici su imali priliku promatrati umjetnika pri izradi murala u prostorima Muzeja. I za kraj obilaska svih planiranih sadržaja uputili smo se na vrh zgrade i isklizali iz Muzeja niz tobogan.

Učenici su s velikim interesom sudjelovali u obilasku svih sadržaja, uključivši se rado u sve aktivnosti koje su toga dana susreli. Radosni i ispunjeni krenuli su prema Šibeniku i svojim kućama.

Milena Mikulandra, učiteljica Likovne kulture