« Ožujak 2024 »

MY FAVORITE TOY - MOJA OMILJENA IGRAČKA
Autor: S. Mandica Starčević, 3. 2. 2020.

Budući su igračke izuzetno važne u životu djece i doprinose njihovom cjelokupnom razvoju (motoričkom, kognitivnom, jezičnom, društvenom) učiteljice 2.a (Julija C., Ines B. N.), 2.b  (Višnja Š., Marina K.)  i 3.b (Katarina P., Antonija M.) razreda uključile su se ove školske godine u eTwinning projekt My favorite toy.

U suradnji s učiteljima iz Portugala, Francuske, Velike Britanije i Bugarske uočavale su se emocije koje se kod djece razvijaju prilikom igre, sličnosti i razlike među omiljenim igračkama djece iz različitih europskih zemalja, poticanje kreativnosti, prihvaćanje drugih pojedinaca... Projekt je započeo u listopadu 2019. godine i zadatci su se izmjenjivali iz tjedna u tjedan.

Učenici su među ostalim predstavljali ostalima u razredu omiljenu igračku, igrali se s njom, izmjenjivali je s ostalim prijateljima, crtali je, izražavali crtežom i svoje emocije, usmeno iskazivali svoje emocije, zajedno s prijateljima osmislili i otpjevali pjesmu o omiljenoj igrački. Sve navedeno je dokumentirano fotografijama i video zapisima te objavljeno na stranicama eTwinning projekta.

Završni zadatak ovog projekta nas očekuje 5. veljače 2020. godine. Taj dan učenici će u sklopu kampanje GSPD (Global School Play Day) donijeti igračke koje ne uključuju baterije niti ih pokreće struja. Njihov jedini zadatak bit će igrati se bez organizacije i uputa učitelja kako bi se razvijala nesputana dječja mašta i kreativnost. Web stranica ove kampanje navodi kako će  gotovo pola milijuna djece iz 69 nacija slaviti na ovaj način Dan nestrukturirane, slobodne igre.

Antonija Mamužić, učiteljica 3.b razreda

Pozivamo sve učenike razredne nastave i njihove učiteljice da se priključe obilježavanju ovog veselog Dana! Naravno, pozivamo i učenike predmetne nastave da se odazovu! Razrednici prijavite svoje sudjelovanje na sljedećem linku!