« Ožujak 2024 »

DUHOVNO-REKREATIVNI VIKEND SEDMAŠA
Autor: S. Mandica Starčević, 16. 2. 2020.

Učenici sedmih razreda naše škole uputili su se 14. veljače s učiteljima Ivom Jurin Lučev, Ivom Laborom, Milenom Mikulandrom, s. Renatom Azinović i s. Manes Puškarić na tradicionalni duhovno-rekreativni vikend u Baške Oštarije, u Lici.

U prijepodnevnim satima učenici sa svojim učiteljima stigli su na odredište sretno i puni energije i motiviranosti za druženje i susrete koji su ih čekali. U petak, učenici su se smjestili u sobe, proučili prirodu oko kuće, ručali ono što su im vjerne i radišne ruke učitelja pripremile a zatim su poslijepodne proveli u druženju i susretu s don Mihovilom Kurkutom, svećenikom salezijancem, kroz razne igre, pjesme, molitvu, ispunjavanje zadataka i promišljanju o sebi do vrhunca u svetoj misi. Nakon toga slijedila je večera, zatim tombola s bogatim i korisnim nagradama, i večer druženja. Idući dan, subotu, učenici su započeli jutarnjom molitvom časoslova, zatim doručak, radionica o stereotipima koji ih okružuju, šetnja s učiteljima po prirodi gdje su susreli različite konje i krave na mini farmi u Baškim Oštarijama. Nakon toga slijedilo je gledanje filma ''Čudo'', ručak, raspremanje soba i polazak prema Udbini. Tamo ih je dočekao don Josip Šimatović, župnik Crkve hrvatskih mučenika  u Udbini koji im je na zanimljiv način predstavio povijest toga kraja vezanog uz crkvu i biskupiju, pokazao crkvu i prostor oko crkve. Nakon Udbine, polazak za Šibenik, a na putu do Šibenika druženje, radost, pjesma i igre! Učenici, iako već pomalo umorni, ali radosni i ispunjeni došli su  natrag u Šibenik. Svima je bilo uistinu lijepo  družiti se, bolje se upoznati i tako produbiti zajedništvo koje svakodnevno dijelimo u prostorima Katoličke škole.

s. Manes Puškarić, vjeroučiteljica