Ukupno: 319000

OBILJEŽEN PAPIN DAN
Autor: S. Mandica Starčević, 13. 3. 2020.

Papin dan u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku obilježili smo 13. ožujka 2020. godine. Sudjelovali su svi učenici od prvih do osmih razreda sa svojim učiteljima i djelatnicima. Taj dan smo svi odjenuli bijelo – žute odjevne kombinacije kako bismo naglasili što slavimo. U tom duhu uputili smo se u Kongresnu dvoranu naše škole gdje smo tijekom drugog školskog sata imali prigodni program.

Ponajprije nas je učenik sedmog razreda Mislav Bljaić upoznao (a neke podsjetio) što točno obilježavamo 13. ožujka i zašto je taj datum bitan te tko je osmislio samu ideju proslave Papinog dana. Nakon njega, molitvu pet prstiju pape Franje uz kratke meditacije predstavile su učenice od petog do osmog razreda Klara Copić, Ana Lazinica, Hana Milošević, Barbara Floigl i Katja Pavasović. Uslijedilo je svjedočanstvo iz prve ruke našeg šibenskog biskupa Tomislava Rogića, koji je djeci približio kroz priču i razgovor svoje susrete s papom Franjom. Biskup je školi darovao fotografiju pape Franje sa šibenskom kapom.  Pred sam kraj svi smo zajedno izmolili molitvu na nakanu pape Franje te se fotografirali u holu škole ispred likovnih radova naših učenika koji su se za taj dan prethodno pripremali kroz cijeli tjedan izrađujući vatikanske zastave i papin grb. Obilježavanjem Papinog dana učenicima, ali i nastavnicima posviješćena je važnost naše molitve za papu Franju kao onog koji razborito vodi Crkvu odnosno narod Božji prema Bogu. Ovo je bilo uistinu radosno iskustvo zajedništva kojemu se veselimo i dogodine!

s. Manes Puškarić, vjeroučiteljica