Ukupno: 319068

RAZREDNA NASTAVA - ŠKOLA NA TREĆEM
Autor: Josipa Baljkas Klisović, 14. 3. 2020.

Od ponedjeljka na HTV 3 kreće emisija nastavnog programa na daljinu "Škola na Trećem"

Sukladno odluci Vlade Republike Hrvatske, Hrvatska radiotelevizija (HRT) u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH će sudjelovati u provedbi nastavnog programa i izvođenju nastave na daljinu.

Foto: pxhere

Prijelaz na sustav poučavanja na daljinu u svega tri tjedna, koji uključuje danonoćnu pripremu izuzetno je zahtjevan, zahtjeva motivirani rad, odgovornost i disciplinu svih uključenih, ali u tome smo zajedno i uz preuzimanje odgovornosti svjesni smo da ćemo mnoge probleme rješavati u hodu.

Tako od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. u 8 sati na Trećem programu HRT-a (HRT-HTV 3) kreće emisija nastavnog programa nazvanog "Škola na Trećem". Nastava će se održavati 3 do 4 školska sata prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama Ministarstva, Škole za život i stranicama Carneta.

Nastava će pratiti kurikulume, odnosno programe nastavnih predmeta u nižim razredima osnovne škole, a koristiti će se otvoreni obrazovni materijali, materijali obrazovnog i školskog programa HRT-a, kao i materijali izrađeni posebno za tu priliku. Program će poticati učenike na samostalan i kreativan rad, a u suradnji sa svojim učiteljima razredne nastave produbljivati će se i proširivati ostvarivanje odgojno-obrazovnih ishoda.

Nastava je namijenjena osnovnoškolcima od 1. do 4. razreda i podijeljena je po satima i razredima.

Prvi razred imat će nastavu od 8 do 10 ujutro, a drugi razred od 10 do 12.30 sati. Potom će biti dokumentarac BBC-ja o životinjama, što je svojevrsna simulacija velikog odmora. Potom će uslijediti 2,5 sata za treće razrede i tri sata za četvrte razrede.

O svim ostalim informacijama roditelje i učenike će obavijestiti razredne učiteljice.

Poveznica na Raspored HRT3: klikni OVDJE.

Poveznica na Online HRT3: klikni OVDJE. (nije potrebna prijava ili registracija, već se možete prijaviti i samo kao gost.)

Poveznica na Odluku Vlade o obustavi izvođenja nastave: klikni OVDJE.

Web stranica Ministarstva znanosti i obrazovanja: klikni OVDJE.

Web stranica Škola za život: klikni OVDJE.

Web stranica Carnet: klikni OVDJE.