« Ožujak 2024 »

CRKVE NAŠEG GRADA
Autor: S. Mandica Starčević, 10. 11. 2020.

Katolička osnovna  škola šestu godinu zaredom objavljuje likovni natječaj ¨Crkve našeg grada¨.

Kroz zadanu temu cilj je potaknuti učenike na istraživanje, upoznavanje i predstavljanje kulturne baštine njihova grada u formi likovnih radova. Kroz stoljeća društvo je gradilo različite tipove crkava, veće i manje, ali cilj je uvijek bio isti - gradnjom približiti duhovnu stvarnost dajući najbolje od sebe bilo materijalno bilo idejno. Crkvene građevine simboli su vjere i vremena u kojem su građene i iznad svega znak su Božje prisutnosti među nama. Crkva kao takva otvara vrelo mogućnosti za njezinu likovnu interpretaciju.

Na natječaj je pristiglo 146 učeničkih radova iz 16 osnovnih škola iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, uz učenike i mentore škole domaćina, Katoličke osnovne škole. Povjerenstvo je 9. studenog izabralo najbolje radove.
Rezultati natječaja za razrednu nastavu:
1. Roko Županović, Katolička osnovna škola, Šibenik
2. Klara Bezak, Katolička osnovna škola, Virovitica
    Noa Rudić, Osnovna škola Jurja Barakovića, Ražanac
3. Šime Miletić, Osnovna škola Jurja Barakovića, Ražanac
    Gabrijel Duvnjak Iličić, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke, Zagreb

Rezultati natječaja za predmetnu nastavu:
1. Sara Bermarija, Osnovna škola Rečica, Karlovac
2. Bruna Belamarić, Katolička osnovna škola, Šibenik
    Lea Guina, Katolička osnovna škola, Šibenik
3. Mihaela Dorbić, Katolička osnovna škola, Šibenik
Izložbu radova možete pogledati u prostoru galerije ¨Sv. Nikole Tavelića¨ u Interpretacijskom centru Civitas Sacra. Izložba je otvorena do 21. studenoga.
Čestitamo nagrađenima i svim sudionicima!

Milena Mikulandra, učiteljica Likovne kultrure