BOŽIĆ U OBJEKTIVU
Autor: Martina Kolovrat, 4. 1. 2021.

"Ne postoje dobra pravila kojih se drže dobri fotografi, postoje samo dobri fotografi." - Ansel Adams
Danas su društvene mreže neizostavan oblik komunikacije. Svojim postojanjem su drastično promijenile način na koji komuniciramo. Vizualnost je postala primaran način učenja i doživljavanja svijeta oko sebe. Zbog toga je fotografija postala medij kojim bilježimo svijet oko sebe, izražavam svoje mišljenje i stavove, kritiziramo svijet oko sebe, umjetnički se izražavamo itd. Upravo s tom mišlju i ove je godine nastavljen foto natječaj koji već nekoliko godina provode učiteljice Kolinda Gabrilo i Martina Kolovrat.  Da se potakne interes kod učenika prema umjetničkom izražavanju  i fotografiji kao suvremenoj likovnoj umjetnosti te da se učenike osvijesti kako ne postoje unaprijed dogovorena pravila kojih se treba držati da bi fotografija bila najbolja, bili su glavni ciljevi natječaja.  Kreativno stvaranje i umjetničko izražavanje najlakše je potaknuti u najljepše doba godine. Svatko želi uhvatiti neki lijepi trenutak i prikazati blagdanski ugođaj, stoga je to i bila tema ovogodišnjeg natječaja „Božić u objektivu“.

S obzirom na nepovoljnu epidemiološku situaciju te prijevremeni odlazak iz školskih klupa natječaj je proveden na malo drugačiji način pa se fotografije nisu morale izraditi, nego ih potrebno bilo poslati preko elektroničke pošte. Povjerenstvo u sastavu Sanja Lydia Kulušić, Kolinde Gabrilo, Milena Mikulandre i Martina Kolovrat izdvojile su tri najbolja rada:

1. mjesto – Ante Banovac, 5. A
2. mjesto – Antonio Šišara, 5. B
3. mjesto – Luca Brajković, 5. A.

Čestitamo nagrađenima, a ostalima hvala na sudjelovanju.
Vjerujemo da se dogodine vidimo uživo i da smo ovaj izazov pobijedili.

Martina Kolovrat, učiteljica Informatike