Ukupno: 319535

WHAT CHRISTMAS MEANS TO ME / ŠTO ZA MENE ZNAČI BOŽIĆ
Autor: S. Mandica Starčević, 5. 1. 2021.

Tijekom prosinca 2020. učenici 1.a razreda sudjelovali su u eTwinning projektu What Christmas means to me/Što za mene znači Božić te su među 45 hrvatskih i europskih razreda uspješno obavili postavljene ciljeve i zadatke. Tijekom došašća prisjetili su se vrijednosti Božića koji ih je nadahnuo da sanjaju, dijele nade i snove kao i dobrotu u svakome i blagoslove koje imaju u životu.

Svaki učenik je tijekom projekta imao svoj zadatak koji je predstavio drugima. Učenici 1.a svoj su zajednički projekt prezentirali u obliku kalendara dobrih djela od kojih su svako djelo objasnili i prezentirali crtežom.

Prvašići su Božić doživjeli kao proslavu ljubavi! Tijekom adventa činili su mala dobra djela za svoje prijatelje, članove obitelji i usputne prolaznike. Izražavali su ljubav na različite načine – provodili su vrijeme sa svojim voljenima, pomagali drugima, izradili hranilice za ptice stanarice te pomagali djeci, korisnicima Dječjeg doma “Maestral”. Pokazali su i da najbolji darovi dolaze od srca pa su tako svojim crtežima i lijepim porukama obradovali malene pacijente Klinike za dječje bolesti Zagreb.

Svi se vesele Božiću i uzbuđenju koje on nosi. S radošću su se pripremali za blagdan sv. Nikole i izradili božićnu poruku kako bi je predstavili ostalim sudionicima projekta. Također, napravili su i digitalne interaktivne božićne čestitke kako bi uputili ostalima najljepše želje  Na kraju projekta, učenici su osvijestili da je Božić puno više od skupih poklona, da je važno pokazivati ljubav drugima te da je najveća ljubav ona koju nosimo u našim srcima.

Željka Ćaleta Car, učiteljica