« Ožujak 2024 »

NACIONALNE OZNAKE KVALITETE
Autor: Martina Kolovrat, 15. 10. 2021.

Tijekom rujna i listopada 2021. godine učiteljicama naše škole stizale su eTwinning nacionalne oznake kvalitete (National Quality Label) za projekte provođene tijekom školske godine 2020./2021. Nacionalna oznaka kvalitete predstavlja projekt koji je dosegnuo određenu razinu kvalitete, a Nacionalna služba za podršku dodjeljuje ih učiteljima koji su surađivali na eTwinning projektima. Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Učiteljica Antonija Mamužić nagrađena je nacionalnim oznakama kvalitete za pet provedenih eTwinning projekata:
  • Radio Heritage
  • Family time 2
  • 100. dan škole Udruge Zvono 2021.
  • Dan ružičastih majica 2021.

Učiteljica Julija Crnogaća nagrađena je nacionalnim oznakama kvalitete za deset provedenih eTwinning projekata:
  • The beauty of reading
  • Uz čitanje riječi rastu
  • Moja škola, moj drugi dom
  • Dan moga grada
  • Dan jabuka 2020.
  • Naš hod dobrote – putem nade, ljubavi, radosti i mira
  • 100. dan škole

Učiteljica Višnja Štropin nagrađena je nacionalnim oznakama kvalitete za četiri provedena eTwinning projekta:
  • 100. dan škole

Učiteljica Ines Baljkas Nakić nagrađena je nacionalnim oznakama kvalitete za pet provedenih eTwinning projekata:
  • Dan ružičastih majica
  • Iz krvi i bola niklo je cvijeće – Hrvatska moja zahvalna i ponosna
  • Molitve naših djedova i baka
  • Šarene boje uskrsnih pisanica

Učiteljica Željka Ćaleta Car nagrađena je nacionalnim oznakama kvalitete za petnaest provedenih eTwinning projekata:
  • Televizija za čitanje prvog razreda
  • 100. dan škole Udruge Zvono 2021.
  • Memento prijateljstva 7
  • Mi smo dio Zemlje i ona je dio nas
  • Na putu dobrote 2
  • Nas hod – DOBROTE – putem nade, ljubavi, radosti i mira
  • Papin dan u školi
  • The beauty of reading
  • U svijetu likovnih umjetnika 3
  • Uz čitanje riječi rastu
  • What Christmas means to me

Radom na projektnim aktivnostima, učiteljice su zadovoljile sve kriterije za oznaku kvalitete: pedagošku inovativnost, uključenost u kurikul, suradnju s partnerskim školama kao i uporabu tehnologije dok su rezultate projekta prikazale su na mrežnim stranicama Škole. Realizacija eTwinning projekata nudi drugačije nastavno okruženje od uobičajenog, nastavu baziranu na projektnom učenju i podučavanju te učenje kurikulumskih sadržaja na zabavniji i motivirajući način.
Nacionale oznake kvalitete motivacija su učiteljicama i učenicima da nastave koracima naprijed ka što kvalitetnijem odgoju i obrazovanju! Učenici i učiteljice vesele se novim izazovima i sudjelovanju u novim projektima jer na taj način učenje postaje zabava!

Antonija Mamužić, Julija Crnogaća, Višnja Štropin, Ines Baljkas Nakić, Željka Ćaleta Car – učiteljice razredne nastave