Ukupno: 319447

UČENICI 2.A OBILJEŽILI SVJETSKI DAN ŠTEDNJE U ERSTE BANCI
Autor: Martina Kolovrat, 2. 11. 2021.

Međunarodni dan štednje obilježava se 31. listopada kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan u Milanu 1924. godine. Tada su se sastali predstavnici svih svjetskih štednih ustanova kako bi pronašli izlaz iz krize. Od tada, zadnji dan listopada u svijetu nastoji se educirati ljude o važnosti štednje koja je jedan od temelja rasta svake zemlje.

Upravo s tim ciljem, učenici 2.a razreda na poziv mame Sabine Dujić Podrug, 29. listopada 2021. posjetili su poslovnicu Erste & Steiermärkische banke.

Saznali su osnove o poslovanju banke, bankarskim karticama, štednim računima, tečajnoj listi, sigurnosti štednje i ljudima koji se brinu da njihov novac bude čuvan na ispravan način. Na znatiželjna dječja pitanja mama Sabina strpljivo je odgovarala predstavljajući dječju štednju Erste banke - Medo Štedo. Kroz aktivnosti i razgovor učenici su spoznali različita iskustva pristupa štednji i racionalnom korištenju materijala i resursa. Štednja energije, štednja vode ili štednja papira također je štednja novca. Štednja je sinonim za racionalno korištenje.                                                                                                                                         Nakon prezentacije o uslugama Erste banke, uslijedio je kviz znanja. Svi učenici darivani su prigodnim poklonima, a voditelj poslovnice Nikica Dodig nagradio je dodatno najpažljivije, najbrže i najbolje slušače majicama dječjeg programa štednje Medo Štedo. Učenici su zaključili da štednja treba biti planirana i dobro organizirana. Ona se ne odnosi samo na novac već na racionalan odnos prema svijetu koji nas okružuje. Štednja je ulaganje u budućnost i može biti pokretač zadovoljstva u svim životnim aspektima, zato #vjerujusebe jer tako vjeruješ u budućnost!

Željka Ćaleta Car, učiteljica 2.a