« Ožujak 2024 »

ETWINNING PROJEKT - NA PUTU DOBROTE 3/ON THE PATH OF KINDNESS 3
Autor: Martina Kolovrat, 6. 6. 2022.

Već drugu godinu zaredom, učenici 2.a razreda tijekom cijele nastavne godine sudjelovali su u eTwinning projektu Na putu dobrote 3 među 140 projektnih partnera. Projekt je bio aktivni dio sadržaja međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja, a učenici su kroz različite aktivnosti promicali vrijednost dobrote, razvijali prijateljstvo, gledali oko sebe te uočavali što mogu promijeniti, podijeliti ili učiniti drugačije. Cilj projekta je bio cijele nastavne godine, osobito u blagdanskim danima potaknuti kod učenika i svih ostalih u zajednici potrebu dijeljenje dobrih i pozitivnih trenutaka.

Sudjelujući u brojnim humanitarnim akcijama, učenici  2.a razreda osvijestili su da je važno dijeliti s onima koji nemaju te da je potrebno samo malo kako bi ljudima vratili osmijeh na lice.
Učenici su s najvišom ocjenom evaluirali projektne aktivnosti tijekom nastavne godine nadajući se da će nastaviti i sljedeće. Radeći na projektnim aktivnostima, kod učenika se povećala svijest o tome kako mogu napraviti promjenu u svijetu počevši od sebe i dijeljenja onoga što imaju prema drugima. Samo malo je potrebno. Sve počinje od ljubavi prema sebi, a zatim širenjem dobrote prema drugima.
Budimo dobri jedni prema drugima, činimo dobra djela i širimo zrnca dobrote!

Željka Ćaleta Car, učiteljica 2.a