Ukupno: 319545

GOŠĆE IZ KATOLIČKE OSNOVNE ŠKOLE IZ PLOCKA
Autor: S. Mandica Starčević, 17. 6. 2022.

Prije pandemije prihvatili smo domaćinstvo Erasmus+ projekta K1 u kojem bi nam došli učitelji Katoliče osnovne škole iz Poljske. Nedavnim popuštanjem epidemioloških mjera, ostvareni su rezultati za realizaciju njihove mobilnosti učitelja, a našeg domaćinstva. Kako se nalazimo na samom kraju nastavne godine, skratili smo mobilnost – job shadowing  na tri dana 14.-15. te 17. lipnja.

Iz Plocka u Poljskoj su nam došle četiri učiteljice: Agata Piekarska, Agnieszka Jablonska, Dorota Krzeska, Danuta Zelechowska. Kako su sve učiteljice predmetne nastave i kod nas su sudjelovale na satima predmetne nastave. Kod nas im je domaćin i koordinatorica ove mobilnosti bila Kolinda Gabrilo, učiteljica Engleskog i Talijanskog jezika. Uz boravak na nastavi, upoznale su  naš način rada, način praćenja i vrednovanja učeničkih postignuća te spektar izvannastavnih aktivnosti. Uz navedeno s učiteljicom Kolindom su razmjenile iskustvo školskih sustava, a s ravnateljicom s. Mandicom Starčević su upoznale Hrvatski obrazovni sustav. Slobodna popodneva su koristile za obilazak grada i županije. Na Tijelovo su sudjelovale na svečanoj večernjoj sv. Misi u katedrali sv. Jakova te procesiji s Presvetim ulicama grada, a zadnjeg dana boravka sudjelovale su u školi na sv. Misi zahvalnici. Tom su se prilikom susrele i s našim biskupima mons. Tomislavom Rogićem i biskupom u miru mons. Antom Ivasom.

Izrazile su zahvalnost na domaćintvu i svemu što smo im pokazali ovih dana. Obostrana je nada kako ćemo suradnju nastaviti.

Kolinda Gabrilo, učiteljica Engleskog i Talijanskog jezika