« Srpanj 2024 »

DRUGAŠI U POSJETITELJSKOM CENTRU „KANAL SV. ANTE“
Autor: Martina Kolovrat, 17. 5. 2024.

Učenici drugih razreda izabrali su 16. svibnja 2024. za posjet Posjetiteljskom centru „Kanal sv. Ante“.  Za taj posjet su se odlučili čuvši sve najbolje o tom centru, ali i zahvaljujući pozivu mame našeg učenika Marka, gospođe Anite Babačić Ajduk.

Učenici su uživali razgledavajući izložbene sadržaje uključuju mnogo multimedijalnih interaktivnih prikaza flore i faune, posebice podmorja. Najzanimljiviji su im bili uređaji virtualne stvarnosti koji omogućuju neposredan doživljaj prirodnih i kulturnih vrijednosti kanala i ušća Krke, ali i ostalih zaštićenih područja naše županije. Imali su priliku pogledati i mobilnu izložbu Diverterra koja je trenutno izložena u Posjetiteljskom centru. Zamišljena je kao prenosiva izložba s multimedijalnim sadržajima na tabletima i panelima. Izložba pokriva teme zaštite okoliša, a svraća djeci pažnju i na klimatske promjene. To su neke od tema o kojima naši drugaši upravo uče na satovima Prirode i društva. Ovaj posjet povezali smo s projektom „Zanimanja ljudi u neposrednom okruženju- roditelji predstavljaju svoja zanimanja“ te su učenici zahvaljujući mami Aniti i ostalim djelatnicima centra upoznali još poneka zanimanja u našem zavičaju.

Na kraju obilaska učenici su zahvalili djelatnicima centra na trudu koji je uložen kako bi im ovaj posjet dugo ostao u sjećanju.  Očarani prirodnim ljepotama Šibenika i okolice te puni novih znanja radosno su se vratili u školu.

Marina Klarić i Ines Baljkas Nakić, učiteljice