« Srpanj 2024 »

ŠKOLSKI IZLET TREĆAŠA
Autor: Martina Kolovrat, 24. 5. 2024.

Tog jutra 21. svibnja učenici 3.a i 3. b razreda odlučili su da im oblačno vrijeme ni jako jugo a ni najavljena kiša neće pokvariti njihov dugo očekivani jednodnevni izlet. Uz njihove učiteljice pridružio im se i učitelj Tjelesne i Zdravstvene kulture Diego Alias Gallego koji je stigao iz Španjolske. Vožnja autobusom je trajala do Stinica gdje je trebao biti ukrcaj na brod za otočić Visovac ali radi jakog juga brod nije mogao voziti. Iako malo razočarani slobodno vrijeme iskoristili su za igru i istraživanje biljnog i životinjskog svijeta uz Visovačko jezero.

Sljedeće odredište je bio tematski park Etnoland u Pakovom selu gdje ih je dočekala gospođa Ana Lokas koja ih je povela na edukacijski razgled etnografske zbirke u Didovoj kući te je svojim veselim duhom i zanimljivom pričom o Dalmaciji,načinu života,tradiciji i običajima naših predaka s lakoćom plijenila pozornost svih učenika.

Nakon ručka „ispod peke“ i kupnje suvenira djeca su se igrala i istraživala park.

Iz Pakovog Sela put ih je vodio do Skradina gdje je održana edukativna radionica „Mali čuvari prirode“ kojom ih je djelatnica NP Krka podučila što su to nacionalni parkovi i kako se treba ponašati u njima.

Za kraj izleta svi su se počastili sladoledom i još malo uživali u igri u dječjem parku, a na povratku prema školi autobusom se orila vesela dječja pjesma.

Učiteljice 3.a i 3.b razreda