Ukupno: 319353

Svečani prijem učenika u prvi razred
Autor: S. Mandica Starčević, 3. 9. 2013.

„Danas je svečan dan, jer prvi dan je škole.“

Baš kao što su nam članovi našeg malog zbora otpjevali, mogli bismo tako točno opisati današnje ozračje.

Ujutro je našu školu ispunila čudnovata radost, veselje, usplahirenost. Došli su nam prvaši. Uzbuđenja nije manjkalo, kako kod djece, tako ni kod roditelja, učiteljica, ali i ostalih djelatnika. Svi smo s radošću dočekali ovaj dan. Oni najmlađi, puni očekivanja, uz potporu svojih najbližih, uputili su se u kongresnu dvoranu, gdje je u prigodnom programu nastupio zbor himnom škole te pjesmicom, kojom su svojim novim prijateljima poželjeli toplu dobrodošlicu i poručili: „Počinje život nov, i prijateljstva nova, veselite se, radujte, nova znanja svladajte, upoznajte neki novi svijet…“

Uz kratku molitvu i pjesmicu koju su priredili učenici petih razreda, učenicima i roditeljima se obratila i ravnateljica s. Mandica Starčević zaželjevši im također dobrodošlicu među nas. Učiteljice su prozvale svoje učenike te se potom uputili svi prema svojim razredima, gdje nas je dočekao brodić u koji smo svi veselo uskočili, spremni na zajedničko veslanje i plovidbu naredne četiri godine. Nakon kratkog predstavljanja svakog učenika uz malu pomoć i podršku roditelja, učenici su se razveselili prigodnim poklončićima, a roditelji su napisali poruke podrške da znamo da su i oni s nama uvijek u svakom trenutku.

Svim prvašićima i njihovim roditeljima čestitamo!

Neka nam bude blagoslovljen svaki naš zajednički korak u rastu, učenju, odgovornosti, radosti, veselju, igri, prijateljstvima i svim onim lijepim trenutcima koji su pred nama.

učiteljica Ivana Bertić