« Ožujak 2024 »

EDUKACIJA PRVAŠIĆA U SKLOPU AKCIJE „POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE“
Autor: Marina Klarić, 17. 9. 2013.

U  sklopu akcije „Poštujte naše znakove“, učenike prvih razreda posjetila je djelatnica Policijske prometne postaje Šibenik, gđa Anita Matić i djecu upoznala s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu.

Učenici su obnovili znanje o ponašanju u prometu, prometnim pravilima i znakovima, ali su naučili i ponešto novo.

Bruna Belamarić : „Policajka je govorila kako se prelazi cesta, pričala je o prometnim znakovima i kako radi semafor.

Na poklon smo dobili kemijske.

Najbolje mi je bilo kad je pričala o biciklima.“

Anđeo Stančić : „ Policajka je rekla da se lijepo ponašamo kod prelaska zebre, da se ne vučemo kao kornjače nego da pravilno hodamo i da se ne igramo po cesti.“

Gušte Juričev Barbin  : „ Policajka je rekla da se auto na žutom svjetlu mora pripremiti , a na zeleno da krene, a djeca i ljudi da na crveno moraju stati.

Rekla je da se djeca ne smiju voziti na motoru.“

Sara Samardžija : „ Policajka je govorila da se ne igramo na cesti ni oko auta. Pričala je o prometnim znakovima koji se moraju poštivati.“

Mihaela Dorbić : „ Ja prije nisam znala da se ne smijem voziti na motoru, a sada znam i više se neću voziti na motoru.“

Jakov Pašalić : „ Danas sam naučio da gledamo lijevo-desno kad idemo preko pješačkog prijelaza“.

Brigita Cvitan : „Policajka me naučila da se  dijete ne smije nikad voziti na prednjem sjedalu.“

Jelena Župan : „ Policajka nam je rekla da djeca u vožnji uvijek moraju biti zavezana“

VOZAČI, POŠTUJTE NJIHOVE ZNAKOVE!!!

Učiteljica Antonija Mamužić