Susret djelatnika dviju Katoličkih osnovnih škola
Autor: S. Mandica Starčević, 8. 10. 2013.

Ovogodišnje obilježavanje  Dana učitelja bilo je posebno važno za našu školu i naše djelatnike koji su u dvodnevnom posjetu,  7.-8. listopada, ugostili djelatnike sestrinske Katoličke osnovne škole u Požegi.

Prvi dan susreta započeo je upoznavanjem s našom školom,  njezinim djelovanjem i aktivnostima koje je predstavila ravnateljica s. Mandica Starčević te obilaskom škole i uvidom u konkretan rad u pojedinim razrednim odjelima i uredima. U poslijepodnevnom vremenu gosti su u pratnji nekolicine naših djelatnika obišli znamenitosti grada Šibenika: samostansku crkvu sv. Lovre i grob službenice Božje Majke Klare Žižić gdje ih je s njezinim  likom i djelovanjem  te povijesnim okolnostima onog vremena upoznala vicepostulatorica s. Terezija Zemljić. Obilazak je nastavljen posjetom crkvi i muzeju sestara benediktinki uz vedro tumačenje s. Fortunate, Nacionalnom svetištu sv. Nikole Tavilića i tumačenju fra Nikole Mate Roščića i katedrali sv. Jakova. Uslijedio je prijem kod biskupa  mons. Ante Ivasa koji ih je upoznao sa životom u biskupiji i potakao na ustrajan rad na kvalitetnom odgoju mladih naraštaja. Ovom je prigodom ravnatelj Katoličke osnovne škole u Požegi vlč. Ivica Žuljević predstavio djelovanje škole u Požegi od njezinog osnutka do danas. U večernjem dijelu su djelatnici obiju škola imali priliku za međusobno bolje upoznavanje i razmjenu iskustava i darova.

Drugog dana gosti su posjetili matičnu kuću Sestara franjevki od Bezgrješne  gdje su ih dočekale sestre predvođene časnom majkom s. Zdravkom Gverić i kućnom predstojnicom s. Nevenkom Grgat i  predstavile im   način života i djelatnosti sestara.  Obilaskom franjevačkog samostana na Visovcu i gostoljubivošću fra Stojana završili su svoj  posjet sestrinskoj školi.

Ovaj je susret bio na obostrano obogaćivanje djelatnika i produbljenje  suradničkih veza koje od osnutaka vežu ove dvije Katoličke osnovne škole te je iznjedrio nove prijedloge za nastavak suradnje.